Műköröm, gel lack olcsón,garanciával
Amit a kezelésekről tudni érdemes
Kézápolás
A japán manikűr már 400 éve a szigetország arisztokráciájának kiváltságai közé tartozott, de hozzánk csak a közelmúltban érkezett el, és kezd elterjedni.
Ez a manikűr eljárás nem csak természetessége és körömre gyakorolt pozitív hatása miatt közkedvelt, hanem azért is, mert egyaránt alkalmas, hogy férfiak és nők is ápolják vele körmüket.
A kezelés lényege a körömlemezek méhviaszos ápolása. Leggyakrabban azoknak ajánlom, akiknek töredezésre hajlamos a körmük, vagy épp most döntöttek úgy, hogy végleg megszabadulnak műkörmeiktől. Ugyanis a japán manikűr nagyon gyorsan helyrehozza a túlzottan igénybevett körmöket, és magas fényt kölcsönöz nekik.
A paraffinos ápolást ajánlom közvetlenül a körömbőr eltávolítása után, masszírozás után, mikor a bőr melegebb és jól előkészített, a lakk teljes száradása után, műköröm készítésnél vagy feltöltésnél a teljesen kész munka után. A paraffinos ápolás lényege abban rejlik, hogy rendkívüli hőtároló tulajdonságokkal rendelkezik, melegen a test bőrfelületére tapadva kiválóan alkalmas a kéz, és a láb kezelésére, mivel a szaunához hasonlóan fokozza a vérkeringést, tágítja a bőr pórusait, és lehetővé teszi a bőrtápláló hidratáló krémek tökéletes felszívódását.
Klasszikus Manikür:A körmöt igény szerint megrövidítem és formára alakítom. Az előkészítés után illatos kézmeleg vízben áztatom a vendég kezét, majd körültekintően eltávolítom a körömlemezre tapadt bőrt és a száraz bőrkeményedéseket. Ezt követően bőrradírral eltűntetem az elhalt hámsejteket a kézfejről, majd bőrtípushoz illő krém segítségével könyékig megmasszírozom a vendég karját is.
A francia manikűr áztatás nélküli módszer. Ez azért fontos, mert klasszikus manikűrt nem végezhetek műkörömépítés előtt. Másik előnye, hogy kevesebb időt vesz igénybe, mint a klasszikus manikűr.
A köröm megrövidítése és formálása után eltávolítom a körömlemezre tapadt elhalt bőrt speciális körömbőroldó folyadék segítségével. A kézfejet leradírozom majd megfelelő krémmel átmasszírozom a kart is könyékig. Befejezésül csillogóra polírozom a körmöket és tápláló olajjal kenembe a köröm melletti bőrt.
Műköröm építése
Bármilyen esetben, ha nincs műköröm, illetve zselé a vendég kezén, műköröm építéséről beszélünk. Abban az esetben is, ha nem szeretné meghosszabbítani a saját természetes körmét, hiszen pontosan ugyanazokon a részfolyamatokon keresztül kerül zselé, azaz műköröm a kezére. Sokan kérdezik, hogy ha már megnőtt a saját körmük olyan hosszúra, mint maga a zselé (hosszabbítás után), az már nem műköröm-e? De igen, az a műköröm. :o) Az ár magasabb mértékét az építés esetében okozza, hogy ez több időt és anyagot vesz igénybe, mint a töltés. Az építésen belül is megkülönböztetünk többéle méretet, hiszen nem mindegy mennyi anyag (nagyobb hossz = több zselé) és mennyi időráfordítás (több anyag = több munka) szükséges .
Saját köröm megerősítése
Ritka esetben a vendég nem szeretne semmilyen díszítést, csak átlátszó zselét a körmére az eredeti hosszal. Ez töltésárban zajlik, de ugyanazokon a munkalépéseken át, mint a műköröm építése. Az olcsóbb árat a munka rövidebb időtartama és a díszítés hiánya okozza.
Töltés
A már meglévő műkörmöt kb. 3 hét után felfrissítjük. Ilyenkor a felső réteget eltávolítjuk, eltűnik a minta, újat készítünk, hosszát és formáját igazítjuk és a lenőtt részt kipótoljuk.
Javítás
2 héten belüli esetleges balesetnél (letört vagy berepedt köröm) ingyen javítást vállalok. A 3. héten ideálisan tölteni kell a körmöt, így a 3. héttől már 600Ft/db a javítás.
Építési technikák: tip és sablon
Különböző előzetes tévhitek miatt van, aki a tiptől, van aki a sablontól fél. A két technika között minőségbeli vagy tartósságbeli, kinézetbeli különbség nincs. A műkörmös dolga eldönteni, hogy az adott köröm formája vagy hossza alapján melyiket érdemes használni.
Műköröm építés